PAŽINTINĖS KELIONĖS ( EKSKURSIJOS) PASLAUGA

Biržų regioninio parko direkcija siūlo pakeliauti po „Žemės gelmių muziejų“.

Šis turistinis maršrutas leis susipažinti su pagrindiniais lankytinais objektais. Pirmiausia atvyksite į Biržų regioninio parko lankytojų centrą ten susipažinsite su ekspozicija , kuri parengta tematika “Prasmengantis žemės kraštas“ tuomet su parko specialistu keliausite per ilgiausią pėsčiųjų tiltą Lietuvoje (525 m), kuris nutiestas per Širvėnos ežerą, susipažinsite su Astravo dvaro parko rūmais , parko teritorija, senąja užtvanka.

 Aplankysime Kirkilų karstinius ežerėlius, kuris kaip ežeringas labirintas telkšo Kirkilų kaime, šiuo metu čia yra 30 ežerėlių, galbūt Jūs būsite liudininkais 31-ojo. Iš apžvalgos bokšto stebėsime užburiančius vaizdus.

 Vėliau vyksime į Karajimiškio kraštovaizdžio draustinį, kur iš arti galėsite stebėti karsto pasekmes bei unikalias smegduobes. Aplankysime gamtos paminklą smegduobę „Karvės ola“,  keliausime „Barsuko olos geologiniu taku“, kuris supažindins su smegduobėmis „Geologų duobė“, „ Lapės ola“ , takas leidžia apžvelgti viso 13 smegduobių.

Esant poreikiui galima aplankyti Smardonės šaltinį – karstinės kilmės versmę, esantį Likėnuose (rekomenduojame turėti kojoms rankšluostuką, yra galimybė pabraidyti, taip pat buteliuką mineraliniam vandeniui.)

 Ekskursijos trukmė – apie 3 val., maršruto ilgis – apie 20 km.

Kaina: 20 asm./46 eur/1 val.

Rezervacija telefonu : +37065931013

EDUKACIJOS

 

PRASMENGANČIOS ŽEMĖS PASLAPTIS

Biržų krašte nė nemėginkite nedraugui pasakyti „kad tu prasmegtum…“. Toks jūsų palinkėjimas gali išsipildyti tiesiogine prasme. Bandydami sužinoti, kodėl šiame krašte žemės paviršius trapus kaip stiklas, nusikelsime 350 mln. metų atgal. Kas tada vyko? Kodėl susiformavo smegduobės? Kiek jų yra ir kur jas rasti? Kokia smegduobė didžiausia? Kaip jos gauna vardus?… ir daug kitų geologijos paslapčių atskleisime keliaudami pro „Geologų“ ir „Barsuko“ olas, ten esančiu geologiniu taku.

Mantagailiškio geodinaminų stebėjimų lauke šniukštinėdami drono pagalba patys ieškosime naujų smegduobių, o radę, jas išmatuosime, nustatysime sienelių statumą, ilgosios ašies azimutą. Prie „Karvės olos“ matuosime urvus semiančio vandens temperatūrą, aiškinsimės nuosėdinių uolienų paslaptis ir galiausiai, įgavę patirties, sudėliosime Karajimiškio apylinkių uolienų struktūrą.

Trukmė – 2 val.

Teminė išvyka skirta grupėms – nuo mažiausių iki didžiausių.

Kaina 4 eur/asm.

Rezervacija telefonu : +37065931013

 

ŠIRVĖNOS EŽERO PRIŽIŪRĖTOJAS IR JO GIMINĖS

Kiekvienas padarėlis turi namus. Ar žinote, kiek gyvūnų rausia sau namus Širvėnos kraštovaizdžio draustinyje, kuris įkurtas prie seniausio Lietuvoje dirbtinio Širvėnos ežero? O kodėl Biržų regioninio parko teritorijoje yra smegduobių, kurių vardai yra „Lapės ola“ ir „Barsuko ola“? Susipažinę su urvų gyventojais, keliausime į Širvėnos kraštovaizdžio draustinį, kur stebėsime kaip bebras sau pasistatė namą. Būdami svečiuose pas bebrą, mokysimės gamtoje gražiai elgtis, klausysimės apie ką kalba miškas ir stebėsime ten augančius augalus.

Trukmė – 1– 1,5 val.

Teminė išvyka skirta 6–10 metų vaikams

Kaina 4 eur/asm.

Rezervacija telefonu : +37065931013

 

TARP AGLUONOS IR APAŠČIOS

Kviečiame pasivaikščioti po Biržų miestą. Čia tekančios upės yra nepaprastos, jus gali nustebinti ir seniausias Lietuvoje dirbtinis Širvėnos ežeras. Išmatavę šių telkinių vandens temperatūrą bei kietumą, nustatysime, kuo ypatingas Biržų vanduo.

Prie upių rymo Biržų pasididžiavimas – vienintelė šalyje bastioninė pilis. Sužinosime, ką slepia jos žvaigždiniai fortai. Pasidairysime į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurią grafo Jono Tiškevičiaus užsakymu suprojektavo architektas Tomas Tišeckis, Astravo dvaro autorius. O štai Evangelikų reformatų bažnyčia – garsiųjų Radvilų palikimas.

Leiskis kartu į šią į kelionę ir pažink kultūrinius bei gamtos turtus!

Trukmė – 2 val.

Teminė išvyka skirta grupėms 1–12 klasių moksleiviams.

Kaina 4 eur/asm.

Rezervacija telefonu : +37065931013

 

ŽYGIS ” SKRADŽIAI ŽEMĘ”

 

Pas mus galite užsakyti žygį :

Susitikimo vieta – Aikštelė prie Karvės olos (koordinatės – 6230451, 542973)
Žygio maršrutas žiedinis apie 15 km ilgio.
Aplankysime įspūdingiausias ir naujausias smegduobes, daugelio dar neatrastą paslaptingąjį Požemio upelio ponorą (arba Mantagailiškio dvarą), braidysime Smardonės šaltinyje ir degustuosime jo vandenį.
Nepamiršti patogios ir įvairiems paviršiams tinkamos avalynės, gėrimų ir užkandžių sau ir draugui bei geros nuotaikos!

Kaina: 1 val./3 eur; 1 diena- 8 eur/asm.

Moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams taikoma– 50% nuolaida

 
Daugiau informacijos telefonu : +37065931013