Biržų regioniniame parke vyko dailės pleneras

Biržų regioninio parko direkcija, įgyvendindama projektą „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“ Nr. LLI-408; akronimas – LandCLEAN, finansuojamą 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, 2019 m. rugpjūčio 26 d. organizavo dailės plenerą Biržų pilies kieme, kuriame dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokiniai bei projekto partnerio Duobelės savivaldybės, Duobelės dailės mokyklos mokiniai.

Bendras projekto tikslas yra atkurti viešąsias teritorijas, kuriose yra aplinkosaugos problemų, ir sukurti jose poilsio teritorijas gyventojams.

Viena iš projekto veiklų buvo dailės plenerų organizavimas. Pirmasis dailės pleneras vyko Duobelėje, Latvijoje 2019 m. birželio 5 d., kuriame dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokiniai. Antrasis dailės pleneras vyko 2019 m. rugpjūčio 26 d. Biržuose, į kurį atvyko svečiai iš Duobelės dailės mokyklos.

Kviečiame aplankyti dailės plenero Biržuose parodą, eksponuojamą Biržų regioninio parko lankytojų centro salėje (2-ame aukšte).

 

 


Teritorijos tvarkymas Biržų regioniniame parke

Biržų regioninio parko direkcija, įgyvendindama projektą „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“ (Nr. LLI-408, LandCLEAN), finansuojamą pagal 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, sutvarkė 1,38 ha ploto teritoriją prie Širvėnos ežero, Biržų mieste. Anksčiau buvusi apleista, apaugusi medžiais ir krūmais teritorija šiuo metu yra pritaikyta žmonių lankymui ir poilsiui, taip pat teritorijoje pastatytas stendas, įrengti suoliukai.

image-4.png image-5.pngimage-2.png


Rekonstrukcijos darbai Biržų regioninio parko direkcijoje

Biržų regioninio parko direkcija, įgyvendindama projektą „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“ (Nr. LLI-408, LandCLEAN), finansuojamą pagal 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, vykdė pagalbinio ūkio paskirties pastato, keičiant paskirtį į kitos paskirties, Rotušės g. 10, Biržuose, rekonstravimo darbus. Rekonstravimo darbų sutartis pasirašyta 2020 m. vasario 27 d. su D.Širmelio įmone. Projektuotojas – Rimantas Balčiūnas, statybos techninę priežiūrą atlieka UAB „Antikus“. Rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2020 m. kovo 16 d., darbai užbaigti 2020 m. rugsėjo 25 dieną.

Rekonstrukcijos darbai apima seno pastato nugriovimą, pamatų įrengimą, vandentiekio, nuotekų, elektros įrengimą, mūro darbus, stogo įrengimą, langų, durų, vartų įrengimą, fasado apšiltinimą ir apdailą, vidaus darbus, gerbūvio darbus, objekto techninės dokumentacijos tvarkymą bei objekto pridavimą.

Taip pat teritorijoje buvo vykdomi detalūs archeologiniai tyrimai. Archeologinių tyrimų sutartis 2020 m. vasario 10 d. buvo pasirašyta su IĮ „Juodasis ežys“. Atliktų tyrimų rezultatai leidžia teigti, jog šioje vietoje archeologiniu požiūriu vertingo kultūrinio sluoksnio nėra susiformavusio. Tyrimų metu 2013 m. tirto šurfo aplinkoje, 0,3 m gylyje rastas supiltinis šviesiai rudos spalvos priemolio sluoksnis turėtų būti laikomas atvežtiniu ir užpiltu ant dabartiniame kieme buvusios daubelės. Šiame sluoksnyje rastas vienas sveikas šviesiai žalios spalvos drumsta glazūra dengtas karnizinis koklis, ornamentuotas stilizuotu augaliniu ornamentu, analogiško koklio be glazūros fragmentų. Kiek įdomesnis bei retesnis Biržų senamiesčio archeologinėje medžiagoje yra koklis su religiniu motyvu.

Įvykdžius rekonstrukcijos darbus bei įgyvendinant naujus projektus, naujajame pastate planuojama saugoti eksponatus, įrengti ekspoziciją ar edukacinę klasę.

Nuotraukos: Prieš ir po rekonstrukcijos

image-7.png image-8.png

Informacija apie projektą:

Programa – 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

Projektas – LLI-408 „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“

Akronimas – “LandCLEAN”.

Bendras projekto tikslas yra atkurti viešąsias teritorijas, kuriose yra aplinkosaugos problemų, ir sukurti jose poilsio teritorijas gyventojams.

Projekto trukmė – 01.04.2018. – 30.09.2020.

Vadovaujantis partneris – Duobelės savivaldybė (LV), www.dobele.lv.

Projekto partneris – Biržų regioninio parko direkcija (LT), www.birzuparkas.lt.

Visas projekto biudžetas – 710 036,32 EUR.

ERPF finansavimas – 603 530,87 EUR.

 

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, www.latlit.euwww.europa.eu.

Už šios informacijos turinį atsako Biržų regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Apie projektą:

Projekto pavadinimas „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“
Projekto Nr. LLI-408
Projekto akronimas LandCLEAN
Fondo pavadinimas Europos regioninės plėtros fondas (ERPF)
Programos pavadinimas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa
Įgyvendinimo laikotarpis 2018/04/01 – 2020/03/31
Projekto partneriai

Vadovaujantis partneris –

Duobelės savivaldybė (Latvija):

Projekto partneris –

Biržų regioninio parko direkcija (Lietuva)

Projekto tikslas Bendras projekto tikslas yra atkurti viešąsias teritorijas, kuriose yra aplinkosaugos problemų, ir sukurti jose poilsio teritorijas gyventojams.
Rezultatai Projekto metu bus sutvarkytas 1,38 ha užterštas plotas Biržų teritorijoje ir 3,46 ha – Duobelėje, kurie bus paversti vietos gyventojų poilsio erdvėmis su smulkiais infrastruktūros elementais – apšvietimu, suolais, fontanu. Tikimasi, kad sutvarkytomis rekreacinėmis zonomis naudosis 1/3 kiekvieno miesto gyventojų, tai yra apie 8000 žmonių. Projektas taip pat numato keitimąsi gerąją patirtimi Suomijos Kotkos mieste bei dvi Biržų ir Duobelės pasienio regionų konferencijas dėl žaliųjų teritorijų išlaikymo ir plėtros, remiantis patirtimi, įgyta vykdant projekto investicinę veiklą.
Projekto biudžetas (EUR) 710 036,32
ERPF finansavimas (EUR) 603 530,87
Biržų regioninio parko direkcijos biudžetas (EUR) 337 628,96
ERPF finansavimas (EUR) 286 984,61

Projektas finansuojamas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos.

www.latlit.eu

www.europa.eu