Kalėdinės dirbtuvėlės !

Visą gruodžio mėnesį vyksta Kalėdines dirbtuvėlės Biržų regioniniame parke, kviečiame registruoti grupes tel. nr. +37065931013

 

Žygis Biržų regioniame parke!

Palydėjome gamtą žiemos miego… dalinamės žygio akimirkomis.

Ačiū visiems dalyvavusiems, nepabūgusiems žiemos šaltuko ir pusnių!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 
Kviečiame pirmąjį gruodžio šeštadienį praleisti turiningai žygiuojant pėsčiųjų žygyje:
„Palydėkime gamtą į žiemos miegą“
Žygiuosime senojo karsto proceso paliktu reljefu, aplankysime Jaronio duobę, pražygiavę Kirdonių mišką pailsinsime kojas, pasistiprinsime ir smagiai praleisime laiką. Antroji žygio maršruto dalis mus ves link Daniūnų dvaro ir Tatulos ir Upytės upių.
Nepamiršti patogios įvairiems ir galimai pažliugusiems paviršiams tinkamos avalynės, gėrimų ir užkandžių sau ir bendražygeiviui, jiems poilsiavietėje stalas bus.
Žygio pradžia – 10 val. (prašome apskaičiuoti atvykimo laiką ir nevėluoti!)
Susitikimo vieta – Žalgirio g. 24, Kirdonių k. Biržų r. sav. (Koordinatės 56.17145, 24.59071, nuoroda į „Google Žemėlapius“ – https://maps.app.goo.gl/EhofjBS3CihHFyDd7 )
Žygio maršrutas žiedinis apie 13 km.
Kaina – 4 Eur.
Telefonu +37065931013
El. paštu inga.maskoliuniene@saugoma.lt
Jei užsiregistravus dalyvauti negalėsite, prašome informuoti tel. +37065931013
Žygio metu fotografuojama/filmuojama, todėl jeigu nenorite, kad nuotraukos su jumis būtų viešinamos prašome apie tai informuoti organizatorius.

 

Maloniai kviečiame Jus į Danutės Blažienės, skiautinių parodos atidarymą š.m. rugsėjo 15 d. 16 val. Biržų regioninio parko lankytojų centre ( Rotušės g.10, Biržai).

 

 

Parodoje bus eksponuojami skiautiniai, sukurti kiekvienam Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai priklausančiam parkui, vykdant projektą „Prakalbinta vietovė”, taip pat projekte dalyvavusių ir kartu kūrusių žmonių erdvinių skiautinių kompozicija „Kerėplų žvaigždynas”.

 

 

Parodos atidaryme dalyvaus Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela”. vad. Jūratė Garnelienė

 

Mototuras „100 mylių aplink Biržus″

Dalinamės akimirkomis iš renginio

Jau 6-ąjį kartą organizuojamas dienos renginys Mototuras „100 mylių aplink Biržus″ 2023m. su motoklubu „Aquila″ MCC tai, pavieniams keliautojams, draugų kompanijoms ir šeimoms skirtas renginys, kuriame dalyviai keliauja motociklais ir automobiliais. Išskirtinai tai dienai sudaryto maršruto stotelėse. Viena iš stotelių ir Biržų regioninio parko lankytojų centras.

Žavėjimosi augalais diena !

Nuo 2012-ųjų kasmet gegužės 18 dieną minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Šventę iniciavo Europos augalų tyrimų asociacija (European Plant Science Organization, EPSO). Diena minima visose pasaulio šalyse. Ji skirta pagerbti žemėje augančioms augalų rūšims, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkstančių.
Užsiėmimo metu Alizavos pagrindines mokyklos mokiniai susipažino su mokyklos teritorijoje augančias augalais, aptarė jų svarbą gamtoje ir žmogaus gyvenime, surinko žaliavą arbatai.

Renginį vedė biologinės įvairovės skyriaus vyr. specialistė Renata Ulinskienė

 

ORIENTACINIS DVIRAČIŲ ŽYGIS !

Kviečiame į orientacinį dviračių žygį „Sumedžiok gamtos paveldo objektą“
Kada? 2023-05-27 ( šeštadienis) 10:00 h ( registracija 9:45h) nevėluoti
Kur? Rotušės g. 10, Biržai
Kaina asmeniui su savo dviračiu – 4 eur , su regioninio parko dviračiu – 8 eur ( dviračių skaičius ribotas), jei reikės dviračio skambinti telefonu +37065931013
Registracija tel: +37065931013 ir https://forms.gle/SjeM8Lwu6r6DbbK68
Kaip viskas vyks? Atvyksite prie Biržų regioninio parko lankytojų centro, susiskirstysite komandomis pagal pajėgumą, gausite žemėlapius ir leisitės nurodytą valandų skaičių į gamtos paveldo objektų medžioklę, siųsite komandų fotografijas žygio vadovui, po žygio Biržų regioninio parko kiemelyje Jūsų lauks arbata ir galimybė papiknikauti ( įsidėti savo užkandukų) , aptarsime kuriai komandai pavyko daugiausia „sumedžioti“ gamtos paveldo objektų, pasidalinsime įspūdžiais.
Ko nepamiršti? Turėkite šviesą atspindinčią liemenę arba dviračio žibintus, gertuvę ir gerą nuotaiką!
Dalyvių amžius – ne jaunesni nei 16 metų. 😊
Ar pasiruošęs priimti mūsų iššūkį? 😊
Balandžio 29 d. žygiavome Geologų dienos žygyje. Aplankėme Biržų regioninio parko geologines vertybes – įdomiausias senas ir naujas smegduobes, susipažinome su senojo karsto formomis ir vieninteliu Lietuvoje Požemio upelio ponoru. Prie Smardonės šaltinio pailsinome kojas, ragavome Likėnų mineralinio vandens.
Prisiminėme Biržų krašto gyventojų pasakojimus – kaip jiems sekasi gyventi karstiniame regione.
AČIŪ visiems žygeiviams už dalyvavimą, puikią nuotaiką ir žingeidumą! 😊

GEOGRAFIJOS NAKTIS (GEONIGHT)

Geografijos naktis (Geonight) Lietuvoje minima jau penkerius metus, pasaulyje septynerius, visuose žemynuose 30-tyje šalių vyksta įvairūs gražūs renginiai. Biržų regioninis parkas taip pat atšventė geografijos naktį, kurioje dalyvavo mokiniai iš Kaštonų pagrindinės mokyklos, Atžalyno pagrindinės mokyklos, Aušros pagrindinės mokyklos, bei Saulės gimnazijos vyresnieji mokiniai, kurie varžėsi protmūšyje apie geografiją.
Surinkę 63 taškus nugalėjo Saulės gimnazijos komanda pavadinimu “ Komanda X”.
Antroje vietoje Kaštonų pagrindinė mokykla su komanda “Kaštonai” surinkę 53 taškus
Trečioje vietoje Aušros pagrindinės mokyklos komanda “Lada” surinko 48 taškus
Ketvirtoje vietoje Atžalyno pagrindinė mokykla su komanda “ Aušrinė” surinkę 35 taškus.
Dalinamės akirkomis! 😊
Dėkavojam Biržų Arbatinė – Senovinių arbatinukų galerija už įsteigtus prizus