Periodai:

1 periodas (2017/05/01 – 2017/10/30)

 • Dalyvauta projekto Kick-off susitikime 2017 m. birželio 6 d. Kretingoje, Lietuvoje
 • Nupirktos projekto audito paslaugos
 • Dalyvauta studijų vizite Suomijoje 2017 m. rugpjūčio 21-25 d.
 • Dalyvauta Konferencijoje „Prieinamas gamtinis turizmas“ 2017 m. spalio 19-20 d. Plateliuose, Lietuvoje
 • Nupirkta medžiagų, reikalingų pažintinio tako įrengimui.

2 periodas (2017/11/01 – 2018/04/30)

 • Nupirkta medžiagų, reikalingų pažintinio tako įrengimui. Pradėtas tako įrengimas.
 • Dalyvauta projekto UniGreen susitikime 2017 m. lapkričio 8-9 d. Usmoje, Latvijoje.
 • Dalyvauta 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektų komunikacijos seminare 2017 m. lapkričio 14 d. Vilniuje, Lietuvoje.
 • Dalyvauta seminare „Turizmas prieinamas visiems: iššūkiai ir galimybės“ 2017 m. lapkričio 30 d. Birštone, Lietuvoje.
 • Dalyvauta projekto Visits4u baigiamojoje konferencijoje „Turizmas prieinamas visiems“ 2017 m. gruodžio 7 d. Rygoje, Latvijoje.

3 periodas (2018/05/01 – 2018/10/30)

 • Nupirkta medžiagų, reikalingų pažintinio tako įrengimui. Tęsiamas tako įrengimas
 • Dalyvauta Gidų rengimo kursuose, 2018 m. gegužė-birželis Plateliuose, Lietuvoje
 • Dalyvauta patirties mainų vizite Kuržemėje 2018 m. gegužės 10-11 d. Kuržemės regione, Latvijoje
 • Dalyvauta projekto UniGreen susitikime 2018 m. gegužės 17-18 d. Ignalinos r., Lietuvoje.
 • Dalyvauta praktiniame seminare „Bendravimo su neįgaliaisiais ypatumai teikiant turizmo paslaugas“ 2018 m. spalio 22 d. Plateliuose, Lietuvoje
 • Suorganizuotas projekto UniGreen susitikimas 2018 m. spalio 25-26 d. Biržuose, Lietuvoje.

4 periodas (2018/11/01 – 2019/04/30)

 • Įrengti pontoniniai tiltai (3 vnt.) Kirkilų karstiniuose ežerėliuose.
 • Nupirkta medžiagų, reikalingų pažintinio tako įrengimui. Tęsiamas tako įrengimas
 • Įrengti „Kūrybiškumo“ stendai (3 vnt.) Kirkilų apžvalgos bokšte.
 • Įrengta apsaugos kamera prie Kirkilų karstinių ežerėlių.
 • Dalyvauta projekto UniGreen susitikime 2019 m. balandžio 11-12 d. Plateliuose, Lietuvoje.

5 periodas (2019/05/01 – 2019/10/31)

 • Dalyvauta projekto „UniGreen“ susitikime 2019 m. liepos 21-23 d. Papėje, Latvijoje.
 • Pažintinių takų žemėlapių kūrimas ir spausdinimas.
 • Teksto, skirto QR kodams, įgarsinimas.
 • QR kodų sukūrimas.
 • Dalyvauta projekto „UniGreen“ susitikime 2019 m. rugsėjo 16, 18 d., Usmoje, Latvijoje.
 • Dalyvauta baigiamojoje konferencijoje 2019 m. rugsėjo 17 d. Talsuose, Latvijoje.
 • Įrengtas pažintinis takas.
 • Įrengtas taktilinis stendas.
 • Įrengtas lankytojų skaičiuotuvas.
 • Publikuotas straipsnis vietos laikraštyje „Biržiečių žodis“.

Apie projektą:

Projekto pavadinimas – „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“. Akronimas – „UniGreen“. Projekto Nr. LLI-010

Projekto tikslas: Sudaryti sąlygas gamtinio turizmo plėtrai pasienio regionuose Latvijoje ir Lietuvoje, gerinant infrastruktūrą ir turizmo produktus, bei pritaikant juos žmonėms su negalia.

Bendra projekto vertė: 1 176 867,14 EUR

ERPF lėšos: 1 000 337,07 EUR

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 01.05.2017.-30.10.2019.

Projekto partneriai:

„UniGreen“ projekto rezultatų bus siekiama:

 1. kuriant naujus ir gerinant jau esančius gamtinio turizmo produktus bei didinant jų žinomumą ir prieinamumą visoms keliautojų grupėms;
 2. atitinkamomis rinkodarinėmis priemonėmis reklamuojant projekto teritoriją, kaip vieną vietą įvairiapusiam gamtos pajautimui (vadovai, žemėlapiai, tinklalapiai);
 3. panaudojant investicijas gamtos objektų valdymui. Lėšos skiriamos infrastruktūrai įrengti (3 apžvalgos bokštams (platformoms), 7 pontoniniams tiltams, 19 informacinių stendų, 1 automobilių stovėjimo aikštelei ir 3 poilsio vietoms, 6 pėsčiųjų takams su rekreaciniais ir edukaciniais elementais). Ši infrastruktūra bus įrengta 10-yje gamtinių teritorijų. 5 iš jų – priskiriamos NATURA 2000 teritorijoms, 2 – šalia jų;
 4. kuriant produktus (unikalus metodas: informacija Brailio raštu, įgarsinimo sprendimai, infrastruktūros pagerinimas), pritaikytus žmonėms su negalia;
 5. remiant vietos verslą ir vystant kokybišką gyvenamąją ir darbo aplinką skirtingoms socialinėms grupėms, įskaitant neįgaliuosius.

Straipsniai:

Kviečiame dalyvauti akcijoje ‘Takais per Lietuvą!’ (2019-06-25)

Nuo 2019 m. birželio 10 d. projekto „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ lėšomis organizuojama akcija #takaisperLietuvą, kuria bus siekiama skatinti aktyvų gyvenimo būdą. Akcijos tikslas – pakviesti visus ir kiekvieną išeiti į lauką, sužinoti daugiau apie Lietuvos gamtą ir keliavimo po ją pėsčiomis galimybes. Kiekvienas keliautojas yra kviečiamas dalinantis nuotraukomis ir įspūdžiais iš savo pasivaikščiojimų gamtos takais socialiniuose tinkluose – Facebook ar Instagram, naudojant grotažymę – #takaisperLietuvą.

Kartą per savaitę projekto partneriai išrinks vieną laimingąjį/ąją, kuris/i gaus specialią projekto dovaną – kuprinę su inventoriumi žygiams. Akcija vyks visą vasarą. Jos metu keliautojai taip pat kviečiami žygiuoti ne tik po Lietuvą, bet ir po Kuržemės gamtos takus Latvijoje, šiuo atveju naudojant grotažymę #takoKurzemē.

Nugalėtojai kiekvieną savaitę bus paskelbti „Žemaitijos nacionalinio parko“ Facebook profilyje ir tinklalapyje www.zemaitijosnp.lt, pasidalinant nugalėtojo užfiksuotais gamtinio tako vaizdais.

Socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram kiekvienas gali dalintis nuotraukomis, kuriose įamžintos tiek įprastos takų ar juose patiriamų nuotykių akimirkos, tiek gražiais gamtos vaizdais. Ir, žinoma, džiaugsimės, užfiksuotais kažkuo išskirtiniais ir ypatingais kadrais.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie gamtinius takus Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje, tyrinėkite mūsų naująjį vadovą (gidą), kuriame pateikiama informacija apie daugiau nei 80 gamtinių takų. Leidinius galima gauti visuose Kuržemės ir Šiaurės Lietuvos turizmo informacijos centruose. Leidinyje žalia spalva išskiriami gamtiniai takai tinkami neįgaliesiems, senjorams ir kūdikių vežimėliais keliaujančioms šeimoms. Ypač džiaugiamės galėdami pakviesti neįgaliuosius, senjorus ir, žinoma, visas šeimas su mažais vaikais dalyvauti šioje akcijoje. Gamtinių takų vadovą galima rasti ir internete: https://www.kurzemesregions.lv/en/new-guidebook-on-nature-trails/

Keliautojai naudingą informaciją apie gamtinius takus Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje taip pat gali rasti projekto tinklalapio skyriuje – Gamtos takai. Ten yra pateikiami takų aprašymai, garso ir vaizdo informacija, taip pat GPX maršrutais.

Projektas finansuojamas Interreg V-A Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 m. programos lėšomis.

Gamtinio turizmo pritaikymas visiems

Biržų regioninio parko direkcija baigia įgyvendinti projektą „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ Nr. LLI-010 (akronimas – UniGreen), finansuojamą 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis. Projekto trukmė – 30 mėn. Projektas buvo vykdomas nuo 2017 m. gegužės 1 d. iki 2019 m. spalio 31 d.

Projekto vadovaujantis partneris – Kuržemės planavimo regionas (Latvija), projekto partneriai:

 • Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija (Lietuva);
 • Biržų regioninio parko direkcija (Lietuva)
 • Durbės savivaldybė (Latvija);
 • Kretingos rajono savivaldybės administracija (Lietuva);
 • Kuldygos savivaldybė (Latvija);
 • Ruojos savivaldybė (Latvija);
 • Saldaus savivaldybė (Latvija);
 • Skrundos savivaldybė (Latvija);
 • Ventspilio savivaldybė (Latvija);
 • Žemaitijos nacionalinio parko direkcija (Lietuva).

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas gamtinio turizmo plėtrai pasienio regionuose Latvijoje ir Lietuvoje

Projekte buvo numatyti du pagrindiniai komponentai – gamtos objektų infrastruktūros plėtros veiklos ir kompetencijos didinimo ir rinkodaros veiklos.

Pagal infrastruktūros plėtros veiklas, siekiant didinti Kirkilų karstinių ežerėlių prieinamumą lankytojams, gerinant infrastruktūrą ir turizmo produktus, bei pritaikant juos žmonėms su negalia Biržų regioninio parko direkcija projekto laikotarpiu įgyvendino šias veiklas:

 • įrengti pontoniniai tiltai (3 vnt.) Kirkilų karstiniuose ežerėliuose;
 • įrengtas pažintinis takas prie Kirkilų karstinių ežerėlių;
 • įrengti „Kūrybiškumo“ stendai (3 vnt.) Kirkilų apžvalgos bokšte;
 • įrengta apsaugos kamera prie Kirkilų karstinių ežerėlių;
 • įrengtas lankytojų skaičiuotuvas prie pažintinio tako Kirkiluose;
 • iki spalio mėn. pabaigos bus įrengtas taktilinis stendas, pritaikytas žmonėms su negalia.

Pagal kompetencijos didinimo ir rinkodaros veiklą Biržų regioninio parko direkcija projekto laikotarpiu įgyvendino šias veiklas:

 • įgarsintas tekstas ir sukurti QR kodai apie Kirkilų karstinius ežerėlius;
 • sumaketuoti ir atspausdinti pažintinių takų žemėlapiai;
 • dalyvauta studijų vizite Suomijoje;
 • dalyvauta konferencijose ir seminaruose apie gamtos objektų infrastruktūros pritaikymą ir turizmo pasiūlos žmonėms su negalia organizavimą, rinkodaros veiklas, siekiant skleisti informaciją apie gamtinio turizmo galimybes tiek vietos, tiek užsienio keliautojams, taip pat ir žmonėms su negalia;
 • dalyvauta gidų rengimo kursuose;
 • dalyvauta patirties mainų vizite Kuržemės regione, Latvijoje.

Biržų regioninio parko direkcija, įgyvendindama projekto „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ Nr.LLI-010 (akronimas – UniGreen) veiklas, siekia užtikrinti Biržų regioninio parko tikslų įgyvendinimą. Taip pat norima atkreipti dėmesį į infrastruktūros tobulinimą, susijusį su žmonių su negalia poreikiais, universalaus dizaino pritaikymą. Kompetencijų srityje siekiama įgyti patirties ir žinių apie infrastruktūros pritaikymą žmonėms su negalia bei reklaminių veiklų vykdymą.

Šis straipsnis parengtas įgyvendinant projektą,,Gamtinio turizmo pritaikymas visiems” (UniGreen). Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Visas projekto biudžetas – 1 176 867,14 EUR. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) finansavimas – 1000 337,07 EUR. Biržų regioninio parko direkcijos biudžetas – 79 054,64 EUR, iš jų bendrasis ERPF finansavimas – 67 196,44 Eur. Už šio straipsnio turinį atsako Biržų regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Daugiau informacijos apie projektą – www.birzuparkas.lt ir www.latlit.eu.

 

 

Daugiau informacijos:

Daugiau informacijos apie 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą: www.latlit.eu

http://www.europa.eu/

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

Projekto aprašymas parengtas Europos Sąjungos lėšomis. Už aprašymo turinį atsako Biržų regioninio parko direkcija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos poziciją.