DĖMESIO!

DĖMESIO!

Pasitaiko atvejų, kad keturračių vairuotojai nusprendžia pasivažinėti valstybiniuose parkuose, draustiniuose, pažintiniais takais ar kitose saugomose teritorijose.

Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 69 ir 84 str. numato, kad valstybiniuose draustiniuose ir parkuose draudžiama važiuoti ne keliais ar įrengtomis trasomis savaeigėmis motorinėmis transporto priemonėmis, išskyrus atvejus, kai: a) jas naudoja asmenys savo žemėje arba turėdami kitų žemės savininkų ir valdytojų sutikimą jų valdomoje žemėje statybos, žemės ūkio, miškų ūkio, verslinės žvejybos ar medžioklės darbams; b) vykdomi žmonių paieškos ir gelbėjimo darbai, ekstremaliųjų įvykių ir (ar) avarijų padarinių likvidavimo darbai, valstybės sienos ir (ar) krašto apsauga, viešosios tvarkos užtikrinimas, kariniai mokymai ir (ar) pratybos, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė ir valstybinė saugomų teritorijų kontrolė, gamtotvarkos, aplinkos monitoringo ir tyrimo, hidrometeorologijos darbai;c) jos naudojamos važiuoti vandens telkinių ledu laikantis specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, nustatytų paviršiniams vandens telkiniams;

Taigi važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis bekele per mišką, pelkę, laukus ar paviršinius vandens telkinius draudžiama. Naikinama miškų, pelkių ir kitų gamtinių teritorijų augalinė danga, nesant įšalui, paliekamos labai gilios provėžos, naikinamos saugomų augalų augavietės, trikdoma laukinė gyvūnija, teršiama aplinka. Žmonės, važinėdami keturračiais neleistinose vietose, kelia grėsmę gražiausiems gamtos kampeliams. Todėl labai svarbu, kad vairuotojai elgtųsi atsakingai ir važinėtų servitutiniais keliais.

Nuotraukos ir straipsnis Tomo Vilko ir Akvilės Bareikaitės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *