NAUJA SMEGDUOBĖ BIRŽŲ REGIONINIAME PARKE

NAUJA SMEGDUOBĖ BIRŽŲ REGIONINIAME PARKE
Drąseikių geologiniame draustinyje rasta atsivėrusi nedidelė įgriuva.
Ši smegduobė galimai susiformavo rugsėjo mėnesį, banguoto reljefo pievoje, kurioje gausu įvairaus dydžio duobelių. Išmatuotas didysis skersmuo siekia 2 m, gylis 0,7 m, smegduobė piltuvo formos su įgaubtu dugnu.
Tai jau šešta šiais metais inventorizuota įgriuva.

Drąseikių geologiniame draustinyje, kurio plotas 772 hektarai siekiama išsaugoti prekvarterines nuogulas, kurias sudaro karstėjančios viršutinio devono Tatulos svitos Nemunėlio sluoksnio gipsingos uolienos su plyšiais, kavernomis, požeminėmis tuštumomis ir urvais bei Europos Bendrijos svarbos gipso karsto ežerų buveines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *