SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASAS

SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASAS

VASARĄ KELIAUKITE SU SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASU

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia šią vasarą aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus Saugomų teritorijų pase.

Turbūt daugelis žino, kad Jungtinėse Amerikos valstijose labai populiarus Nacionalinių parkų pasas, kur keliautojai patriotiškai ir aktyviai keliauja po savo krašto saugomas teritorijas, nusipirkdami nepigiai kainuojantį pasą bei rinkdami antspaudus jame.

Lietuviškas Saugomų teritorijų pasas kiek kitoks – jis nemokamas, nors galbūt ne toks solidus, primenantis lankstinuką. Šį pasą galima nemokamai pasiimti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose, o taip pat patiems atsispausdinti – https://vstt.lrv.lt/media/viesa/saugykla/2024/2/hSc-gPUT_DI.pdf

Kartu skelbiamas ir konkursas – kas per šią vasarą bei rugsėjo mėnesį aplankys 5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų bei surinks jų antspaudus Saugomų teritorijų pase, dovanų gaus knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas. O kas papildomai dar įsigis savanorišką lankytojo bilietą kiekviename parke (1 eur) ir parems saugomą teritoriją, papildomai dovanų gaus ir kelioninę kuprinę.

Saugomų teritorijų paso antspaudus galite pradėti rinkti nuo bet kurio nacionalinio ar  regioninių parko lankytojų centro. Beveik visuose saugomų teritorijų  lankytojų centruose įrengtos įdomios ekspozicijos, kviečiančios pažinti mūsų krašto valstybinių parkų vertybes, susidėlioti maršrutą ir tuomet keliauti į gamtą. Daugiau sužinoti apie mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus bei susiplanuoti įdomius maršrutus galite interneto svetainėje – saugoma.lt

Antspaudus Saugomų teritorijų pase užsidėsite nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose (dirba ir šeštadieniais) arba prie jų įėjimo lauke įrengtose vietose.

Keliaudami po saugomas teritorijas, sužinosite kur yra šaltinių ir upelių kraštas, kur gyvena saugoma „geležinė varlė”, kur mėgsta miegoti lapuotynų karalienė miegapelė… Būtinai užsukite prie Tauragno – giliausio Lietuvos ežero, prie aukščiausios Žemaitijoje Medvėgalio kalvos Varnių regioniniame parke, pasidairykite į Nevėžio upės vingius nuo apžvalgos bokšto Krekenavos regioniniame parke, pamėginkite pažinti retus augalus ir atskirti paukščių balsus.

Keliaukite po saugomas teritorijas, atrandant vertingiausias mūsų krašto vietas!

 

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Antakalnio g. 25, LT-10312, Vilnius; tel.: 869835776.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *