TARĖSI, KAIP IŠVENGTI TEISĖS AKTŲ PAŽEIDIMŲ

TARĖSI, KAIP IŠVENGTI TEISĖS AKTŲ PAŽEIDIMŲ
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Biržų regioninio parko grupės specialistams vykdant prevencinę veiklą Biržų regioninio parko Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje pastebėta, kad Kirkilų pramogų parko vykdoma veikla galimai pažeidžia Biržų regioninio parko nuostatų bei Biržų regioninio parko tvarkymo plano reikalavimus.
Todėl Aplinkos apsaugos departamento specialistai lapkričio 6-ąją Kirkilų pramogų parke atliko patikrinimą. Atliekant patikrinimą dalyvavo ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Biržų regioninio parko grupės specialistai.
Išvykos metu buvo tikrinama, ar pramogų parke vykdoma veikla atitinka galiojančių teisės aktų reikalavimus. Teritorija, kurioje vykdoma pramogų parko veikla, yra itin jautriose gamtinėse teritorijose: Biržų regioninio parko Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje, Europos ekologinio tinklo Natura 2000 ribose.
Kirkilų pramogų parko verslininkai ASTD ir AAD specialistus informavo nežinoję, kad šiai teritorijai taikomi Biržų regioninio parko nuostatų bei Biržų regioninio parko tvarkymo plano reikalavimai.
Sprendimą dėl galimai pažeistų teisės aktų priims Aplinkos apsaugos departamento specialistai. O Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos specialistai vykdo prevenciją bei konsultuoja ūkio subjektus ir gyventojus saugomų teritorijų apsaugos klausimais.
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos direktorė Adrija Gasiliauskienė susitiko su Biržų rajono savivaldybės meru Kęstučiu Knizikevičiumi. Susitikime aptarta, kaip savivaldybei bendradarbiaujant su ASTD galima organizuoti konsultacijas apie saugomų teritorijų apsaugos režimą vietos verslo, žemės ūkio atstovams bei gyventojams, patarti jiems dėl planuojamos ūkinės ir kitos veiklos saugomose teritorijose ir šitaip išvengti galimų teisės aktų pažeidimų.
Taip pat tartasi, kaip vietos gyventojai ir sklypų savininkai gali prisidėti prie saugomų vertybių apsaugos, kaip vietos lygmeniu patobulinti leidimų dėl renginių išdavimo procedūras įtraukiant į šį procesą ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkciją.
Diskutuojant su meru buvo atkreiptas dėmesys ir į ganėtinai senus Biržų regioninio parko planavimo dokumentus ir poreikį juos atnaujinti.
Biržų regioninio parko grupės specialistų nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *