Lauko ekspozicijos įrengimas Biržų regioniniame parke

Biržų regioninio parko direkcija, įgyvendindama projektą „Unikalių geologinių ir geomorfologinių gamtos vertybių naudojimas plėtojant žaliąjį pažintinį turizmą“, Nr. LLI-483, akronimas – GEOTOUR, pradėjo lauko ekspozicijos įrengimo darbus.

Projekto metu numatyta įrengti riedulių ekspoziciją, kurioje bus pateikti 7 skirtingų struktūrų uolienų pavyzdžiai. 2021 m. lapkričio mėnesį pagaminti 7 metaliniai stovai riedulių ekspozicijai, taip pat su Lietuvos geologijos tarnybos specialistų pagalba atrinkti ir atgabenti į Biržų regioninio parko direkcijos teritoriją rieduliai ir uolienos, kurie bus ekponuojami lauko ekspozicijoje. 2022 metais Biržų regioninio parko direkcija parengs informacines lenteles apie ekspozicijos riedulius ir uolienas.

Projekto metu kuriama lauko ekpozicija susidarys ne vien iš riedulių ekpozicijos, 2022 metais bus įrengti interaktyvūs lauko stendai, kurie padės lankytojams suprasti smegduobių atsiradimo ir formavimosi procesus bei susipažinti su žemės vystymosi periodais.

Informacija apie projektą:

Programa: 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Projektas: LLI-483 „Unikalių geologinių ir geomorfologinių gamtos vertybių naudojimas plėtojant žaliąjį pažintinį turizmą“

Akronimas: „GEOTOUR“

Projekto trukmė: 01.01.2021. – 31.12.2022.

Vadovaujantis partneris – Žiemgalos planavimo regionas (Latvija).

Projekto partneriai:

  • Vecumniekų savivaldybė (Latvija);
  • Aizkrauklės savivaldybė (Latvija);
  • Žagarės regioninio parko direkcija (Lietuva);
  • Biržų regioninio parko direkcija (Lietuva).

Visas projekto biudžetas: 649 972,15 EUR (įskaitant ERPF bendrafinansavimą 552 476,31 EUR)

Projektą iš dalies finansuoja – 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa. www.latlit.euwww.europa.eu;

Už šios informacijos turinį atsako Biržų regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.