Projekto partneriai lankėsi Žiemgaloje, kad pasisemtų patirties kuriant sodus įvairiems bendruomenės poreikiams

Projekto partneriai lankėsi Žiemgaloje, kad pasisemtų patirties kuriant sodus įvairiems bendruomenės poreikiams

Gegužės 28-29 d. projekto Nr. #C036 „Integruota sistema interaktyviam viešųjų sodų vystymui Baltijos jūros regione“, INTERACTIVE GARDENS, partneriai iš Danijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos bei mokslo ir švietimo įstaigų atstovai lankėsi Latvijoje, Žiemgaloje. Projekto partneriai aptarė sodo terapijos naudą, skaitmeninių sprendimų ir virtualių aplinkų panaudojimo galimybes projekte, sodų priežiūrą ir lankytojų priėmimą juose. Susitikimo metu Daina Feldmanė (Sodininkystės ir daržininkystės institutas, Latvija) pristatė projekto įgyvendinimo eigą, artimiausias užduotis, informacijos perdavimą įvairioms visuomenės grupėms. Sigita Šilvjane (Žiemgalos planavimo regionas, Latvija) supažindino su 1-ojo periodo ataskaitų progresu. Vidžemės taikomųjų mokslų universiteto (Latvija) atstovas Arnis Cirulis pademonstravo virtualaus sodo modelio kūrimo progresą, o Linda Lancere pristatė planuojamą jutiklių naudojimą bandomajame modelyje. Marja Uusitalo (Gamtos išteklių institutas, Suomija) pasakojo, kaip ruošiamasi projekto modelio vertinimo išbandymui, diskutuota apie vertinimo metodiką. Sodininkystės ir daržininkystės instituto direktorė Inese Ebelė susirinkusiems sakė, kad institutui svarbu rasti būdų, kaip atverti sodus visuomenei ne tik mokslui ir laboratorijai. Vienas iš tokių būdų – organizuoti tokius renginius kaip Alyvų žydėjimo festivalis, kuris paprastai vyksta gegužės mėnesį, vyšnių skynimas liepą bei obuolių ir kriaušių festivalis rudenį. Susitikimą praturtino Rygos silpnaregių ir aklųjų draugija „Pamatyk mane“, padėjusi suprasti, kaip žmonės, turintys regėjimo negalią, suvokia aplinką ir kitus. Susitikimo metu dalyviai sužinojo apie Latvijos patirtį kuriant sodus skirtingiems visuomenės poreikiams. Vizito metu buvo aplankytas Sodininkystės ir daržininkystės instituto alyvų sodas, taip pat sodas istoriniame Abgunstės dvaro pastate, barokinis sodas Rundalės rūmuose ir Latvijos universiteto rododendrų kolekcija po atviru dangumi Babites rododendrų sode, rododendrų veisimo ir bandymų medelyne.  Projekto tikslas – suprojektuoti interaktyvią viešųjų sodų/parkų sistemą, užtikrinančią inovatyvias visuomeninio sodo/parko paslaugas, pritaikytas visuomenės sveikatai, gerovei ir švietimui. Taip pat panaudojant išmanias ir inovatyvias priemones padėti lengviau pažinti, pajusti supančius augalus bei aplinką.

Visas projekto biudžetas – 2 790 120,00 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) finansavimas – 2 232 096,00 Eur.

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos biudžetas projekte – 158 370,00 Eur. Iš jų ERPF finansavimas – 126 696,00 Eur.

Projektas finansuojamas 2021-2027 metų Interreg Baltijos jūros regiono tarptautinio bendradarbiavimo programos.

www.interreg-baltic.eu

www.europa.eu

#INTERACTIVEGARDENS

#InterregBalticSeaRegion

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *