Šilinės upelyje vanduo tekėjo atvirkštine kryptimi!

Šilinės upelyje vanduo tekėjo atvirkštine kryptimi!
Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje stebėtas įdomus reiškinys – Šilininės upelyje vanduo tekėjo atvirkštine kryptimi.
Šilinės upelis ištekantis iš Kalnų pelkės apie 4 km teka sureguliuota vaga miškais ir Kirkilų kaimu, pratekėjęs Kirkilų karstinius ežerėlius upelis toliau 1 km sruvena į Jonavos ežerą ir galiausiai pratekėjęs jį įteka į Apaščios upę. Kadangi aukščių skirtumas tarp Apaščios ir Kirkilų karstinių ežerėlių nėra didelis, Apaščiai patvinus vanduo Šiline ima plūsti atgal į Kirkilų ežerą.
Kirkilų karstiniuose ežerėliuose vandens lygis paprastai laikosi 44,3 m aukštyje nuo jūros lygio, vandens lygio svyravimo amplitudė 2,4 m. Šiuo metu pakilus vandens lygiui apsemti pusiasaliai, ežere padaugėjo salų, taip pat apsemtos tako dalys prie pontoninių lieptų, todėl prašome lankytojų būti atsargiais.
📷Nuotraukos : Šarūno Kubiliaus

default

default

default

default

default

default

default

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *